Bir Proje Müdüründe olması gereken en önemli özellik

Sorumluluk + İnanırlık + Tutarlılık = Güven
Eğer proje müdürünüz/yöneticiniz için bu kişi yarın beni yarı yolda bırakır diye bir düşünceniz varsa büyük olasılıkla o kişi sizi yolda bırakır 😊

5 thoughts on “Bir Proje Müdüründe olması gereken en önemli özellik

 1. *günümüzde maalesef proje müdürleri firma sahibi,müteahhit v.s beni ne zaman yolda bırakır diye düşünüyor.

  Beğen

 2. Öncelikle ülkemizde mimar, mühendis kelimelerinin tam karşılığını ve ne şekilde değerlendirildiğini bilenlerin sayıları hala olması gereken seviyelerde değil diye düşünüyorum maalesef. Örneklersek;
  * 1999 Marmara depremi öncesi Jeoloji mühendislerinin adı bile bilinmez veya sektörde pek fazla aranmazdı ya şimdi !
  * Mimar ile İç mimarı hala tanıyamayan sektörde bir sürü insan vardır. Mimarı masa başında hep çizen olarak bilirler insanlarımız, ama hiç düşünemezler dünyanın en iyi proje müdürleri mimarlardan çıkmaktadır. İç mimarı ise mimarla hala ayırt edemeyenler olduğu için hep karıştırırlar ve bu böyle insanların çeşitli görüşlerine göre sürüp gider.
  “Tecrübe&Profesyonellik” daima yaşanarak çalışma hayatı boyunca geçen zaman içerisinde kazanılır. Bunlar hiç bir yerde “satılmaz&satın alınamaz”. Dünyanın en kıymetli hazinesi “bilgi” ve ona sahip olan veya olamayanda dünyanın “en mükemmel canlısı insan oğludur”. Evet, bence sonuç olarak; Cem beyin bir proje müdüründe olmadı gerekenler konusundaki tüm mesajlara yürekten katılıyor, sağlık barış huzur ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum.

  Beğen

 3. İşveren açısından bakılarak kurulmuş bir cümle. Çalışan açısından bakarsak, “bu işveren beni kullanıp, haklarımı gaspeder mi?” diye aklınızdan geçirirseniz, emin olun ya maaşınızı ya da sigortanızı eksik yatırırlar, tazminatınızı vermezler….

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s