ProCE Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım Yarışması (19-20-21 Ekim 2018)

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulubü’nün bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirecekleri ProCE Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım Yarışması 19-20-21 Ekim tarihlerinde yapılacaktır. Etkinlik kapsamında 20 Ekim Cumartesi saat 12.00’de Boğaziçi Üniversitesi’ne “Proje Yönetimi ile İlgili Okullarda Öğretilmeyen 40 Ders” konulu bir seminerim olacak. Kulüp üyesi arkadaşların etkinlikleri ile ilgili ilettikleri detaylı bilgiyi aşağıda sizinle paylaşıyorum.

ProCE ülkemizde lisans seviyesinde yapılan ilk gayrimenkul geliştirme yarışmasıdır. Yarışmacılar takımlar halinde katılırlar. Takımlarda inşaat mühendisliği, mimarlık,işletme, ekonomi, muhasebe, uluslararası ticaret, maliye, işletme mühendisliği, çevre mühendisliği, gayrimenkul geliştirme, peyzaj mimarlığı ve şehir bölge planlama bölümlerinden 2., 3. ve 4. sınıf öğrencileri yer alabilirler.

Yarışmacıların görevi onlara verilen hayali parayla, belirtilen arazi üzerinde, çalıştıkları şirketin yeni yatırımını belirlemek ve bunu şirketin sahibi olan jüri üyelerine sunmaktır.

Yarışmaya katılan takımlar 3 aşamadan geçer.

1. aşamada yarışmacılar takımlarını oluşturup başvurularını yaptıktan sonra projelerini hazırlarken onlara yol gösterecek olan seminerlere katılmak için Boğaziçi Üniversitesi’ne gelirler. Sektörünün önde gelenleri tarafından verilecek olan 2 günlük seminerler dizisinin ardından takımlar, Boğaziçi Üniversitesi’nden ayrılırlar. Takım arkadaşlarıyla beraber projelerini geliştirmeleri için önlerinde 30 günlük süreleri vardır. 

2. aşamada bir aylık süreçte projelerini oluşturan takımlar, sunumları ve hazırladıkları posteri göndererek ön eleme aşamasına katılırlar. Projeler, Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilecektir.

3. aşama ise ön elemeden bir hafta sonradır. Seçilen 5 takım en az 2 üyesiyle beraber Boğaziçi Üniversitesi’ne gelerek, projelerinin geliştirilmiş halini sponsor firmaların üst düzey çalışan ve yöneticilerinden oluşan final jürisine sunarlar. 

19 Ekim’de yapacağımız arazi gezisinde katılımcılar araziyi inceleyip 20-21 Ekim’de yapacağımız seminerlerden edindikleri bilgiler doğrultusunda bu arazi üzerine bir gayrimenkul geliştirirler.

Takım başvurularımız devam etmektedir. Katılımcılar isterlerse bireysel ya da gözlemci olarak da yarışmaya başvurabilirler. Bireysel başvurular toplanıp bir katılımcı havuzu oluşturulacak ve herhangi bir meslek dalından eksiği bulunan takımlar karşılıklı anlaşılması halinde takımına bu havuzdan öğrenci katabilecek veya yine bu havuzdan yeni takımlar oluşturulabilecektir.

Bu etkinliğin katılımcılarımız için sektörden önemli kişilerle tanışma ve konuşmalarını dinlemek için son derece önemli bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca öğrencilerin tüm aşamalarıyla bir proje geliştirme deneyimi kazanmaları da iş hayatında kesinlikle faydalı olacaktır. 

Yarışmaya katılmayıp, seminerlerde gayrimenkul sektörünün önde gelen isimlerini dinleyerek bilgi ve farkındalığını arttırmak isteyen katılımcılarımız ise gözlemci olarak başvuru yapabilirler.

Seminerler için kesinleşen konuşmacılarımız ve konu başlıklarımız:

 
Hakan Gümüş – Gayrimenkul ve Tarihi Doku
Doğan Hasol – Mimari Tasarım Süreçleri
Cem Kafadar – Proje Yönetimi
Engin Işıltan – Yeşil Binalar ve Sürdürülebilirlik
Neşecan Çekici – Gayrimenkul Değerleme
Ali Hepşen – Gayrimenkul Geliştirmede Mali Bakış Açısı 
Faruk Göksu – Şehirleşme ve Toplum
Merter Gürgün – Gayrimenkul Stratejik Planlama

Daha detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilir veya etkinlik koordinatörlerimiz Umut Yalçınkaya (GSM: 05496457010) ve Engin Kundakçı (GSM: 05066541971) ile iletişime geçebilirsiniz. 

Başvuru linkileri:

Takımlar:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeNhwHxJuOzfDCuK_L0jpOELW7PhWqH1-Z-lqMenNMVAqn-nQ/viewform

Bireysel:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfPMfedgZmRxQn33x9nzzpFzXZjxfWLAChzNXseWUbyPXc8-Q/viewform

Gözlemciler:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBAe6mk3DijkxOM2HiyhXycU3MJNVr7GMY5I2MoBonAW_gJA/viewform

İnternet Sitemiz: http://buyap.org/tr/3602-2/proce18/

İnstagram Sayfamız: https://www.instagram.com/buyap_/?hl=tr

Facebook Sayfamız:https://www.facebook.com/bogaziciuniversitesiyapikulubu/

İyi günler, iyi çalışmalar…

Sevgiyle kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s